From OpenSCADAWiki
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Works and the translation is 100% complete.

Other languages:
English • ‎российский • ‎українська

1 Політика

1.1 Актуальна

Основний процес розробки забезпечується автором та головним розробником OpenSCADA Романом Савоченко, який відповідно і визначає цей процес. Розробка здійснюється виключно у межах робочої версії, шляхом цільової стабілізації та розширення, у процесі реалізації рішень розробників та користувачів. Із початком 2016 року та досягненням поточної робочої версії прийнятного рівня стабільності, при запровадженні всіх ключових змін у архітектурі та концепції, було оновлено дорожню карту та розпочато процес підготовки до випуску релізу стабільної версії 0.9 LTS. Весь цей час продовжують випускатися оновлення попередньої стабільної версії 0.8 LTS!

Основний час та зусилля розробників наразі покладено на завершення умовних завдань випуску нової стабільної версії 0.9 LTS.

1.2 Загальна

Проект OpenSCADA це програмне забезпечення з відкритими вихідними текстами, яке розробляється та розповсюджується переважно під ліцензією GPL v.2, відтак розробка значною мірою здійснюється на ентузіазмі професійних розробників, які не отримують за це прямої винагороди та оплати їх праці і зусиль, опираючись на власну зацікавленість та принципи застосувань з відкритими вихідними текстами (Open Source Software). Кожен розробник проекту OpenSCADA має власну політику участі у цьому проекті щодо: витраченого часу, утримуваних частин проекту, умов надання вільної підтримки на форумі та інше.

1.2.1 Участь Романа Савоченко

Роман Савоченко є автором, лідером та основним розробником цього проекту, відтак він приділяє весь час для утримання всіх частин проекту (серверна інфраструктура, WWW, база знань, файлові та інші ресурси, політика та розробка проекту, інше).

Через високу зайнятість у основних процесах проекту Роман Савоченко надає дуже обмежену вільну підтримку на форумі та гарантує відповіді там на:

 • професійні, кваліфіковані та конструктивні питання щодо розробки проекту;
 • повідомлення про помилки відповідно до специфічних правил цього форуму;
 • загальні та неспецифічні до користувача питання, які недостатньо освітлено у документації проекту, відповідно до загальних правил форуму; на питання, що добре описано у документації або у відповідях на попередні питання, Роман Савоченко може відповісти новачку одноразово, відтак використовуйте свій шанс та попередньо читайте наявні матеріали!

1.3 Участь та допомога проекту

Хоча частина робіт виконується за принципом надання комерційних послуг як по підтримці, так і цільовій розробці, виникають ситуації неможливості реалізації того або іншого розширення або функції з причини обмеженості ресурсів як часу, так і матеріальних ресурсів розробників. У цій ситуації Ви можете допомогти проекту:

 • При наявності у Вас досвіду розробки програмного забезпечення, задатків дизайнеру, знань мов, які на разі не підтримуються OpenSCADA, а також бажання удосконалити проект Ви можете приєднатися до команди розробників та внести свій вклад. Запропонувати свою допомогу Ви можете на форумі проекту або звернувшись до основного розробника проекту Романа Савоченко.
 • Надати фінансову або матеріальну допомогу проекту, віддячуючи тим самим розробникам за їх працю та посприявши на далі більш активному розвитку проекту та його інфраструктури, щодо цієї діяльності дивіться на сторінку фонду. Здійснити переказ коштів Ви можете за цим посиланням.
 • Придбати пакет технічної підтримки, тим самим гарантуючи собі оперативну допомогу при вирішені можливих проблем як під час розробки рішень, так і під час експлуатації OpenSCADA. Ознайомитися та придбати пакет технічної підтримки можна за цим посиланням.
 • Замовити консультації або навчання роботі у середовищі OpenSCADA. Ознайомитися та замовити можна за цим посиланням.
 • Замовити розробку:
  • Розробку розширень та модулів для підтримки нових джерел даних, архіваторів, баз даних, інтерфейсів взаємодії та інше.
  • Реалізація нового функціоналу існуючих компонентів OpenSCADA, а також портування та адаптація для роботи на нетипових апаратних та програмних платформах.
  • Створення спеціалізованих рішень та продуктів на основі та у основі з системою OpenSCADA. Наприклад:
   • Створення спеціалізованої під задачу збірки системи OpenSCADA з обмеженим набором модулів та попередньо-встановленою конфігурацією, включаючи також довготривалу підтримку.
   • Розробку рішень для технологічного обладнання, яким буде керувати OpenSCADA: програмовані логічні контролери (ПЛК); щити, панелі та шафи управління; автоматизовані робочі місця (АРМ).
   • Розробку повнофункціональних моделей технологічних процесів. Використовуються для представлення технологічного процесу, відпрацювання алгоритмів управління та тренування операторів.
   • Розробка програмних продуктів, основаних на OpenSCADA та ті які розповсюджуються у вигляді коробкових версій з комерційною підтримкою.
  • Створення комплексних рішень завдань автоматизованих систем управління (АСУ) з OpenSCADA у їх основі. Наприклад, виконання комплексної автоматизації технологічних процесів різноманітних промислових підприємств із застосуванням ПЛК, серверів АСУ ТП та АРМ на основі OpenSCADA.

У цьому контексті хотілося відзначити один важливий момент! Розробка програмного забезпечення на основі політики відкритості та свободи привносить у філософію використання ПЗ нові риси. Так, межа між користувачем та розробником розмивається, оскільки розробник-користувач створює ПЗ для вирішення власних завдань, тим часом як звичайний користувач тим або іншим засобом мотивує створення потрібних йому функцій розробником. Висновок: відсутність тієї або іншої можливості це просто тимчасовий стан вільного ПЗ, коли не знайшлося користувача якому ця функція потрібна, а відповідно це ПЗ на разі оптимально вирішує завдання його користувачів. Будь яка критика про відсутність того або іншого функціоналу у такому випадку розбивається о непотрібність її користувачам або не бажання цих самих користувачів, часто і критикуючих відсутність функціоналу, зробити що-небудь для вирішення власного питання!

1.4 Участь у формуванні бази знань (Wiki), підключення та умови

Оскільки база знань (Wiki) формується на високому якісному рівні відповідно і від її учасників вимагаються високий рівень знань та майстерності. Відтак вільну реєстрацію на Wiki вимкнено, також через досвід експлуатації старої Wiki коли ми мали безліч спамерів, ботів, пасивних та некваліфікованих користувачів. Більш того, протягом одного дня вільної реєстрації на новій Wiki було отримано більш десяти реєстрацій від спамерів та ботів.

Відтак, для участі у цій Wiki, Ви маєте стати розробником або учасником проекту OpenSCADA в цілому, для чого треба виконати:

2 Роботи

2.1 Загальний план розвитку (RoadMap)

Містить загальний план розвитку. Головними елементами цього плану є офіційні релізи системи OpenSCADA. Для представлення можливостей, які отримає реліз, можуть описуватися ключові зміни в системі та орієнтовна дата їх реалізації або прогрес.Сторінка Дорожньої Карти

2.2 Планові завдання

План не прив'язано до часу, а структуровано за підсистемами. План слугує для надання загальної картини розвитку, а також для внесення нотаток на розгляд розробникам. Розробники можуть відзначати завдання, які вони взялися реалізовувати. Сторінка планових завдань

2.3 Завершені завдання

Протокол узагальнює роботу всіх розробників та надає повну картину змін по пунктам. Завершені завдання.

2.4 Тестування, аналіз роботи

Містить результати тестування системи OpenSCADA включаючи тестування релізів, проміжні та порівняльні тести, тести окремих підсистем, а також аналіз роботи та заходи по оптимізації. Сторінка тестування