From OpenSCADAWiki
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Works and the translation is 100% complete.

Other languages:
English • ‎mRussian • ‎Українська

1 Політика

1.1 Актуальна

Основний процес розробки забезпечується автором та головним розробником OpenSCADA Романом Савоченко, який відповідно і визначає цей процес. Розробка здійснюється виключно у межах робочої версії шляхом цільової стабілізації та розширення у процесі реалізації рішень розробників та користувачів. У межах поточної версії тривалої підтримки (LTS) забезпечується випуск її регулярних оновлень та сервісних оновлень для користувачів, що придбали пакет технічної підтримки.

1.2 Загальна

Проєкт OpenSCADA, це програмне забезпечення з відкритими вихідними текстами, яке розробляється та розповсюджується переважно під ліцензією GPL v.2, відтак розробка значною мірою здійснюється на ентузіазмі професійних розробників, які не отримують за це прямої винагороди та оплати їх праці і зусиль, опираючись на власну зацікавленість та принципи застосувань з відкритими вихідними текстами (Open Source Software). Кожен розробник проєкту OpenSCADA має власну політику участі у цьому проєкті щодо: витраченого часу, утримуваних частин проєкту, умов надання вільної підтримки на форумі та інше.

1.2.1 Участь Романа Савоченко

Роман Савоченко є автором, лідером та основним розробником цього проєкту, відтак він приділяє весь час для утримання всіх частин проєкту: серверна інфраструктура, WWW, база знань, файлові та інші ресурси, політика та розробка проєкту, інше.

Через високу зайнятість у основних процесах проєкту, Роман Савоченко надає дуже обмежену вільну підтримку на форумі та гарантує відповіді там на:

  • професійні, кваліфіковані та конструктивні питання щодо розробки проєкту;
  • повідомлення про помилки, згідно до специфічних правил цього форуму;
  • загальні та неспецифічні до користувача питання, які недостатньо освітлено у документації проєкту, згідно до загальних правил форуму; на питання, що добре описано у документації або у відповідях на попередні питання, Роман Савоченко може відповісти новачку до десяти(10) разів (для української мови), відтак розумно використовуйте свій шанс та попередньо читайте наявні матеріали!

Роман Савоченко надає всі можливі комерційні послуги довкола OpenSCADA за цінником (ціни вказано для української МОВИ):

За зміни цих умов, попередні умови зберігаються при продовжені робіт та відсутності заборгованості (не більше 6 місяців) та не більш ніж на один рівень підвищення ціни.

At.png У випадку застосування у спілкуванні та оперативному документообігу російської мови (окупаційного-тюремного язика) до витраченого часу застосовується коефіцієнт підвищення 1.33!

1.3 Участь та допомога проєкту

Хоча частина робіт виконується за принципом надання комерційних послуг як з підтримки, так і цільової розробки, виникають ситуації неможливості реалізації того або іншого розширення або функції з причини обмеженості ресурсів як часу, так і матеріальних ресурсів розробників.

У цій ситуації Ви можете допомогти проєкту:

  • За наявності у Вас досвіду розробки програмного забезпечення, дизайнерського хисту, знань мов, які на разі не підтримуються OpenSCADA, а також бажання удосконалити проєкт, Ви можете приєднатися до команди розробників та внести свій внесок. Запропонувати свою допомогу Ви можете на форумі проєкту або звернувшись до головного розробника проєкту Романа Савоченко.
  • Надати фінансову або матеріальну допомогу проєкту, віддячивши тим самим розробникам за їх працю та сприяючи більш активному розвитку проєкту та його інфраструктури. Щодо цієї діяльності дивіться на сторінку фонду. Здійснити переказ коштів Ви можете за цим посиланням.
  • Придбати пакет технічної підтримки, тим самим гарантуючи собі оперативну допомогу у вирішені можливих проблем як під час розробки рішень, так і під час експлуатації OpenSCADA. Ознайомитися та придбати пакет технічної підтримки можна за цим посиланням.
  • Замовити консультації або навчання роботі у середовищі OpenSCADA. Ознайомитися та замовити можна за цим посиланням.
  • Замовити розробку:
    • Розробку розширень та модулів підтримки нових джерел даних, архіваторів, баз даних, інтерфейсів взаємодії тощо.
    • Реалізацію нового функціоналу компонентів OpenSCADA, а також портування та адаптацію до роботи на нетипових апаратних та програмних платформах.
    • Створення спеціалізованих рішень та продуктів на основі OpenSCADA. Наприклад:
      • Створення спеціалізованої під задачу збірки OpenSCADA з обмеженим набором модулів та попередньо-встановленою конфігурацією, включаючи також довготривалу підтримку.
      • Розробку рішень для технологічного обладнання, яким буде керувати OpenSCADA: програмовані логічні контролери (ПЛК); щити, панелі та шафи управління; автоматизовані робочі місця (АРМ).
      • Розробку повнофункціональних моделей технологічних процесів, що використовуються для представлення технологічного процесу, відпрацювання алгоритмів управління та тренування операторів.
      • Розробку програмних продуктів, основаних на OpenSCADA та ті які розповсюджуються у вигляді коробкових версій з комерційною підтримкою.
    • Створення комплексних рішень задач автоматизованих систем управління (АСУ) з OpenSCADA у їх основі. Наприклад, виконання комплексної автоматизації технологічних процесів різноманітних промислових підприємств із застосуванням ПЛК, серверів АСУ ТП та АРМ на основі OpenSCADA.

У цьому контексті хотілося відзначити один важливий момент — розробка програмного забезпечення на основі політики відкритості та свободи привносить у філософію використання ПЗ нові риси. Так, межа між користувачем та розробником розмивається, оскільки розробник-користувач створює ПЗ для вирішення власних завдань, тим часом як звичайний користувач, у той або інший спосіб, мотивує створення розробником потрібних йому функцій. Висновок — відсутність тієї або іншої можливості це просто тимчасовий стан вільного ПЗ, коли не знайшлося користувача якому ця функція потрібна, відтак це ПЗ на разі оптимально вирішує завдання його справжніх користувачів. Будь яка критика про відсутність того або іншого функціоналу у такому випадку розбивається о непотрібність її користувачам або небажання цих самих користувачів, часто і критикуючих відсутність функціоналу, докласти якихось зусиль самому для вирішення власного-ж питання!

1.4 Участь у формуванні бази знань (Wiki), підключення та умови

Оскільки база знань (Wiki) формується на високому якісному рівні, відповідно і від її учасників вимагаються високий рівень знань та майстерності. Відтак вільну реєстрацію на Wiki вимкнено, також через досвід експлуатації старої Wiki коли ми мали безліч спамерів, ботів, пасивних та некваліфікованих користувачів. Більш того, протягом одного дня вільної реєстрації на новій Wiki було отримано більш десяти реєстрацій від спамерів та ботів.

Відтак, для участі у цій Wiki, Ви маєте стати розробником або учасником проєкту OpenSCADA загалом, для чого треба виконати:

2 Завдання

2.1 Загальний план розвитку (RoadMap)

Містить загальний план розвитку, головними елементами якого є офіційні релізи OpenSCADA, які, наразі, є версіями тривалої підтримки (LTS). Для представлення можливостей, які отримає реліз, можуть описуватися ключові зміни у програмі та орієнтовна дата їх реалізації, або прогрес. Сторінка Дорожньої Карти

2.2 Планові завдання

План не прив'язано до часу, а структуровано за підсистемами. План слугує для надання загальної картини розвитку, а також для внесення нотаток на розгляд розробникам. Розробники можуть відзначати завдання, які вони взялися реалізовувати. Сторінка планових завдань

2.3 Завершені завдання

Протокол узагальнює роботу всіх розробників та надає повну картину змін, за пунктам. Завершені завдання