From OpenSCADAWiki
Jump to: navigation, search

Живі диски від Linux дистрибутиву автоматизації проекту OpenSCADA збираються у декількох варіантах на основі дистрибутивів ОС Linux Debian, ALTLinux (старі версії) та доступні для завантаження, у останній версії OpenSCADA, тут: http://oscada.org/ua/golovna/zavantazhiti/. Чинні живі збірки з OpenSCADA мають значно більші функції ніж передбачалося від початку:

  • Можливість прозорого збереження робочих змін у випадку запису на USB-Flash. Функція забезпечується створенням розділу диску, з можливістю запису, на вільному просторі USB-Flash. Цей розділ відбивається на корінь файлової системи, або її частини, та всі зміни записуються на нього. Крім збереження робочих даних у цей розділ можна довстановлювати недостаючі пакети програм з репозиторію пакетів Debian, OpenSCADA або ALTLinux.
  • Можливість поєднання звичайного Flash-диску даних з живим Flash-диском. Передбачає запис даних живого диску прямо на файлову систему USB-Flash — FAT16 або FAT32, що зберігає функції звичайного носія даних та додає функцію живого диску.
  • Можливість встановлення оточення живого диску на стаціонарний носій. Дозволяє не займатися глибоким вивченням та зануренням у операційну систему Linux при її встановлені, налаштуванні, а також розгортанні OpenSCADA. Достатньо завантажитися з живого диску, впевнитися, що основне обладнання визначилося нормально, потрібні програми працюють та надалі, за посередництвом простої процедури з іконки на робочому столі або окремого меню завантаження, встановити на стаціонарний носій. Отримане встановлення буде ідентичне до оточення живого диску.