From OpenSCADAWiki
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Modules/WebCfg and the translation is 100% complete.

Other languages:
English • ‎российский • ‎українська
Модуль Ім'я Версія Ліцензія Джерело Мови Платформи Тип Автор Опис
WebCfg Конфігуратор програми (WEB) 1.8 GPL2 ui_WebCfg.so en,uk,ru,de x86,x86_64,ARM Користувацькі інтерфейси Роман Савоченко Надає конфігуратор OpenSCADA, заснований на Web.

At.png Переважно застаріле та замінене модулем UI.WebCfgD

Цей модуль надає конфігуратор OpenSCADA. Конфігуратор реалізовано на основі Web-технологій. Для роботи конфігуратору достатньо звичайного WEB-браузеру. Працездатність модуля тестувалась разом з модулями Transport.Sockets та Protocol.HTTP на наступних Web-браузерах:

  • Mozilla;
  • Firefox;
  • Konqueror;
  • Opera;
  • IE.

У основі модуля лежить мова інтерфейсу управління OpenSCADA, що означає надання єдиного інтерфейсу конфігурації. Оновлення модуля може знадобитися тільки у випадку оновлення специфікації мови інтерфейсу управління.

Окрім приналежності до OpenSCADA цей модуль також належить модулю, є модулем, транспортного протоколу Protocol.HTTP. Власне виклик WebCfg здійснюється з HTTP та за посередництвом розширеного механізму комунікації, через експортовані у модулі функції: HttpGet() та HttpSet().

Інтерфейс модуля реалізовано на мові XHTML 1.0 Transitional з вкрапленнями JavaScript.

Використання модуля починається з відкриття сеансу користувача (автентифікації) модулем протоколу HTTP (Protocol.HTTP). Для функціювання аутентифікації та механізму збереження сеансу, браузер повинен дозволяти Cookies.

Рис.1. Аутентифікація користувача.
Рис.2. Структура робочого вікна користувача.

Робоче вікно конфігуратору складається із наступних частин:

1. Верхній колонтитул — містить найменування модуля.
2. Панель управління — складається з:
2.1. Навігатор — виконує функції навігації за деревом сторінок.
2.2. Найменування вузла.
2.3. Користувач — відображає користувача поточного сеансу, його адресу та дозволяє користувача змінити.
3. Робоче поле — містить конфігураційний контент мови інтерфейсу управління, починаючи з кореневих вкладок та закінчуючи кінцевими елементами управління.
4. Нижній колонтитул — містить адресу поточної сторінки.

Адресація сторінок починається з елементу другого рівня URL. Це пов'язано з тим, що елемент першого рівня використовується для ідентифікації модуля користувацького Web-інтерфейсу. Наприклад, URL: "http://localhost.localdomain:10002/WebCfg/Functions" можна розшифрувати як виклик сторінки першого рівня "Functions" Web-модуля WebCfg на хості "localhost.localdomain" та через порт 10002.

Елементи управління поділяються на: базові, команди, переліки, таблиці та зображення. Всі чотири типи відображаються окремими блоками, незалежно від їх розташування у опису.

1 Базові елементи

До числа базових елементів входять: інформаційні елементи, поля вводу значень, елементи обрання з переліку, прапорці. Для встановлення нових значень базових елементів використовується груповий метод, для чого на формі існує кнопка "Прийняти". У випадку відсутності ім'я елементу базовий елемент стикується до попереднього базового. Приклад групи базових елементів зі стиковкою наведено на рисунку 3.

Рис.3. Базові елементи та їх стиковка.

2 Команди

Команди це елементи для передачі визначених дій вузлу та організації посилань на сторінки. Команди можуть містити параметри. Параметри формуються з базових елементів. Приклад команди з параметрами наведено на рисунку 4.

Рис.4. Команда.

3 Списки

Списки містять групу базових елементів одного типу. Для операцій над елементами списку додаються додаткові кнопки. Крім цього, через елементи списку виконуються операції переходу на інші сторінки, для чого додається кнопка "Перейти". Переліки можуть бути індексованими. Приклад списку з переходом наведено на рисунку 5.

Рис.5. Список.

4 Таблиці

Таблиці містять значення базових елементів. Тип базового елементу визначається окремо для кожного стовпчика. Приклад таблиці наведено на рисунку 6.

Рис.6. Таблиця.

5 Зображення

Зображення прикликано передавати графічну інформацію до конфігураторів. Приклад зображення наведено на рисунку 7.

Рис.7. Зображення.