- Автор: Роман Савоченко
- Спонсорування, повної ревізії на 1.8 ЛД[!]: SINGE SOFTWARE
- Початково створено: у старій Wiki
Цей посібник покликано допомогти у створені модулів для OpenSCADA. Створення модуля може знадобитися у випадку бажання додати підтримку нового джерела даних або іншого розширення до OpenSCADA. Оскільки OpenSCADA є гранично модульною то всі інтерфейси взаємодії із зовнішнім середовищем здійснюється за посередництвом розширення модулями типів:
- бази даних;
- комунікаційні інтерфейси, транспорти;
- протоколи комунікаційних інтерфейсів;
- джерела даних та збір даних;
- архіви-історія (повідомлень та значень);
- інтерфейси користувача (GUI, TUI, WebGUI, speach, signal ...);
- додаткові модулі, спеціальні.
Для створення модулів до OpenSCADA необхідні знання програмування на мові C/C++, складальної системи AutoTools, а також базові знання ОС Linux та використовуваного дистрибутиву Linux.
Для подальшого розміщення розробленого модуля до репозиторію дерева вихідних текстів OpenSCADA ви маєте виконати наступне та дотримуватися наступних вимог:
- бути правовласником або автором коду цього модуля та розповсюджувати його за вільною ліцензією, віддаючи перевагу GPL;
- приготувати та зберігати код модуля як архів окремої теки модуля будь якої з підсистем OpenSCADA із вимогам до вмісту:
- вихідні тексти модуля на початку кожного файлу мають включати коректну інформацію прав копіювання, бути написаними та відформатованими згідно до якоїсь системи де перевагу треба надавати стилю форматуванню основних модулів OpenSCADA;
- файли локалізації модулів також мають бути коректними, актуальними та відповідно відформатованими.
- написати коротку інформаційну сторінку модуля для розташування її на OpenSCADA Wiki таким-же чином, як і інші модулів поряд;
- для розташування цього модуля написати прямий запит у темі форуму "Розробка OpenSCADA", включаючи доказ працездатності від розробника OpenSCADA або коротке демонстраційним відео.
Contents
1 Створення Нового Модуля
Модулі в OpenSCADA представляють із себе поділювані бібліотеки, які підключаються до ядра OpenSCADA динамічно при запуску або під час функціювання програми. Багато модулів у процесі функціювання можуть бути відключені, підключені та оновлені із менеджера модулів. Модулі також можуть бути вбудовані-включені до ядра OpenSCADA під час складання за посередництвом аргументу --enable-{ModName}=incl до скрипту конфігурації configure, про що можна дізнатися із посібника по збірці. Модулі OpenSCADA можуть бути семи типів згідно присутнім модульним підсистемам. Наразі модулі до OpenSCADA пишуться на мові програмування "C++", хоча у подальшому можлива поява біндінгів на інші мови.
У дереві вихідних текстів, у гілці кожної підсистеми, для спрощення створення нових модулів передбачено теку "=Tmpl=" із шаблоном модуля відповідної підсистеми. Розробник нового модуля може взяти цю теку та скопіювати її з ім'ям свого нового модуля, хоча він також завжди може використати у якості зразка будь який реальний функціонуючий модуль якщо його новий близький за структурою. Передбачено можливість створення модулів у дереві вихідних текстів проєкту OpenSCADA або як незалежного проєкту зовнішнього модуля до OpenSCADA.
1.1 Створення у дереві вихідних текстів проєкту OpenSCADA
Створювати нові модулі у дереві вихідних текстів проєкту OpenSCADA має сенс у випадку подальших планів передачі нового модуля проєкту OpenSCADA. Оскільки модуль не має суперечити духу відкритого проєкту та ліцензії на основі якої розробляється та розповсюджується OpenSCADA то ліцензією нового модуля вочевидь має бути одна із вільних ліцензій.
Процедура створення нового модуля з включенням до дерева вихідних текстів на основі шаблону в цілому є простішою за процедуру для зовнішнього модуля та включає в себе кроки:
- 1. Отримати дерево вихідних текстів проєкту OpenSCADA для:
- Робочої (Work) гілки:
- svn co svn://oscada.org/trunk/OpenSCADA
- гілки стабільного релізу — НЕБАЖАНО, оскільки до стабільних LTS релізів приймаються лише виправлення та ця інструкція потребує версії 0.9 або вище:
- svn co svn://oscada.org/tags/openscada_0.9
- 2. Скопіювати теку шаблону з назвою нового модуля "NewMod", наприклад, для підсистеми "БД":
- cd OpenSCADA/src/moduls/bd; cp -r =Tmpl= NewMod; cd NewMod; rm -f configure.ac
- для підсистеми "Збір Даних" шлях наступний — "OpenSCADA/src/moduls/daq"
- для підсистеми "Архіви-Історія" шлях наступний — "OpenSCADA/src/moduls/arhiv"
- для підсистеми "Транспорти" шлях наступний — "OpenSCADA/src/moduls/transport"
- для підсистеми "Транспортні Протоколи" шлях наступний — "OpenSCADA/src/moduls/protocol"
- для підсистеми "Користувацькі Інтерфейси" шлях наступний — "OpenSCADA/src/moduls/ui"
- для підсистеми "Спеціальні" шлях наступний — "OpenSCADA/src/moduls/special"
- cd OpenSCADA/src/moduls/bd; cp -r =Tmpl= NewMod; cd NewMod; rm -f configure.ac
- 3. Редагувати файл "module.cpp" щодо:
- також може здійснюватися автоматично за допомогою: sed -i "s/Tmpl/NewMod/g" *.{cpp,h}
- зміни назви функцій вбудування-включення модуля згідно назви нового модуля:
- "TModule::SAt bd_Tmpl_module( int n_mod )" —> "TModule::SAt bd_NewMod_module( int n_mod )"
- "TModule *bd_Tmpl_attach( const TModule::SAt &AtMod, const string &source )" —> "TModule *bd_NewMod_attach( const TModule::SAt &AtMod, const string &source )"
- інформації про модуль у файлі "module.cpp", а саме ділянка:
//************************************************
//* Modul info! *
#define MOD_ID "NewMod"
#define MOD_NAME _("DB NewMod")
#define MOD_TYPE SDB_ID
#define VER_TYPE SDB_VER
#define MOD_VER "0.0.1"
#define AUTHORS _("MyName MyFamily")
#define DESCRIPTION _("BD NewMod description.")
#define MOD_LICENSE "GPL2"
- 4. Відредагувати конфігурацію складання модуля у файлі "Makefile.am" щодо:
- також може здійснюватися автоматично за допомогою: sed -i "s/Tmpl/NewMod/g" Makefile.am
EXTRA_DIST = *.h po/* if NewModIncl noinst_LTLIBRARIES = db_NewMod.la db_NewMod_la_CXXFLAGS = -DMOD_INCL -fpic db_NewMod_la_LIBTOOLFLAGS = --tag=disable-shared db_NewMod_la_LDFLAGS = -module else oscd_modul_LTLIBRARIES = db_NewMod.la db_NewMod_la_CXXFLAGS = db_NewMod_la_LIBTOOLFLAGS = --tag=disable-static db_NewMod_la_LDFLAGS = -module -avoid-version $(top_builddir)/src/liboscada.la endif db_NewMod_la_CXXFLAGS += $(NewMod_CFLAGS) db_NewMod_la_LDFLAGS += $(NewMod_LDLAGS) db_NewMod_la_SOURCES = module.cpp I18N_mod = $(oscd_modulpref)NewMod include ../../../../I18N.mk
- 5. Додати запис нового модуля в кінець секції підсистеми конфігураційного файлу "OpenSCADA/configure.ac" складальної системи OpenSCADA:
- в кінець секції "DB modules" для підсистеми "БД":
AX_MOD_DB_EN(NewMod, [disable or enable[=incl] compilation module DB.NewMod], disable, incl, [ # Код перевірки зовнішніх бібліотек модуля ])
- в кінець секції "DAQ modules" для підсистеми "Збір Даних":
AX_MOD_DAQ_EN(NewMod, [disable or enable[=incl] compilation module DAQ.NewMod], disable, incl, [ # Код перевірки зовнішніх бібліотек модуля ])
- в кінець секції "Archive modules" для підсистеми "Архіви-Історія":
AX_MOD_Archive_EN(NewMod, [disable or enable[=incl] compilation module Archive.NewMod], disable, incl, [ # Код перевірки зовнішніх бібліотек модуля ])
- в кінець секції "Transport modules" для підсистеми "Транспорти":
AX_MOD_Transport_EN(NewMod, [disable or enable[=incl] compilation module Transport.NewMod], disable, incl, [ # Код перевірки зовнішніх бібліотек модуля ])
- в кінець секції "Transport protocol modules" для підсистеми "Транспортні Протоколи":
AX_MOD_TrProt_EN(NewMod, [disable or enable[=incl] compilation module Protocol.NewMod], disable, incl, [ # Код перевірки зовнішніх бібліотек модуля ])
- в кінець секції "UI modules" для підсистеми "Користувацькі Інтерфейси":
AX_MOD_UI_EN(NewMod, [disable or enable[=incl] compilation module UI.NewMod], disable, incl, [ # Код перевірки зовнішніх бібліотек модуля ])
- в кінець секції "Special modules" для підсистеми "Спеціальні":
AX_MOD_Special_EN(NewMod, [disable or enable[=incl] compilation module Special.NewMod], disable, incl, [ # Код перевірки зовнішніх бібліотек модуля ])
- 6. Тепер новий модуль можна скласти у складі OpenSCADA після переформування складальної системи:
- autoreconf -if; ./configure --enable-NewMod; make
- 7. Опублікувати — сформувати латку із вашим модулем та надіслати її розробникам OpenSCADA:
- cd OpenSCADA; make distclean; rm -rf src/moduls/bd/NewMod/{Makefile.in,.deps}
- svn add src/moduls/bd/NewMod; svn diff > NewMod.patch
1.2 Створення зовнішнього модуля до OpenSCADA
Створення зовнішнього модуля до OpenSCADA може мати сенс у випадку розробки інтерфейсу інтеграції з комерційними системами, які вимагають закриття коду взаємодії, а також у випадку інших реалізацій комерційних інтерфейсів при яких модуль до OpenSCADA отримує статус окремого проєкту, розповсюджується та підтримується незалежно, часто у вигляді бінарних збірок під конкретну платформу та версію OpenSCADA. Ліцензія таких модулів відповідно може бути будь якою.
Процедура створення нового зовнішнього модуля на основі шаблону багато в чому схожа на попередню процедуру та включає в себе кроки:
- 1. Отримати вихідні текстів проєкту OpenSCADA — для зовнішнього модуля у якості джерела шаблону можна використати будь які файли OpenSCADA версії більш 0.9, оскільки із них потрібно скопіювати лише теку "=Tmpl=" та декілька файлів для збірки.
- 2. Скопіювати теку шаблону з ім'ям нового модуля "NewMod", наприклад, для підсистеми "БД"; та вже в ній створити та скопіювати потрібні файли зовнішнього модуля. В подальшому інформаційні файли проєкту "COPYING", "NEWS", "README", "AUTHORS" та "ChangeLog" потрібно заповнити згідно сутності нового модуля:
- cp -r OpenSCADA/src/moduls/bd/=Tmpl= NewMod; touch NewMod/{NEWS,README,AUTHORS,ChangeLog}; cp OpenSCADA/I18N.mk NewMod/
- для підсистеми "Збір Даних" шлях наступний — "OpenSCADA/src/moduls/daq/=Tmpl="
- для підсистеми "Архіви-Історія" шлях наступний — "OpenSCADA/src/moduls/arhiv/=Tmpl="
- для підсистеми "Транспорти" шлях наступний — "OpenSCADA/src/moduls/transport/=Tmpl="
- для підсистеми "Транспортні Протоколи" шлях наступний — "OpenSCADA/src/moduls/protocol/=Tmpl="
- для підсистеми "Користувацькі Інтерфейси" шлях наступний — "OpenSCADA/src/moduls/ui/=Tmpl="
- для підсистеми "Спеціальні" шлях наступний — "OpenSCADA/src/moduls/special/=Tmpl="
- cp -r OpenSCADA/src/moduls/bd/=Tmpl= NewMod; touch NewMod/{NEWS,README,AUTHORS,ChangeLog}; cp OpenSCADA/I18N.mk NewMod/
- 3. Відредагувати інформацію модуля у файлі "module.cpp" аналогічно цьому пункту попереднього розділу.
- 4. Відредагувати конфігурацію збірки модуля у файлі "Makefile.am" аналогічно цьому пункту попереднього розділу, окрім:
- замість "db_NewMod_la_LDFLAGS = -module -avoid-version $(top_builddir)/src/liboscada.la" записати "db_NewMod_la_LDFLAGS = -module -avoid-version", тобто видалити "$(top_builddir)/src/liboscada.la"
- замість "include ../../../../I18N.mk" записати "include I18N.mk", тобто видалити шлях "../../../../"
- 5. Відредагувати файл конфігурації складальної системи "configure.ac" щодо:
- також може здійснюватися автоматично за допомогою: sed -i "s/Tmpl/NewMod/g" configure.ac
- "AC_INIT([Tmpl],[0.0.1],[my@email.org])" — інформація про модуль: ім'я, версія та Ел.Пошта проєкту
- "AM_CONDITIONAL([TmplIncl],[test])" — "AM_CONDITIONAL([NewModIncl],[test])"
- 6. Встановити пакет розробки OpenSCADA "openscada-dev" або "openscada-devel" — у зв'язку з тим, що модуль зовнішній та вихідні файли OpenSCADA потрібні лише на першому етапі його створення, то необхідно встановлювати пакет розробки OpenSCADA, який містить заголовні файли та бібліотеки.
- 7. Тепер новий модуль можна скласти, після формування складальної системи:
- autoreconf -if; ./configure; make
2 API модуля
API OpenSCADA для розробника OpenSCADA та модулів до неї описано у відповідному документі "API OpenSCADA", який завжди має бути під рукою при розробці для OpenSCADA. В цьому ж документі наголос здійснено на детальному роз'яснені основних моментів модульного API.
Модулі в OpenSCADA реалізуються як поділювані бібліотеки та одна така бібліотека може містити багато модулів підсистем OpenSCADA, фактично виступаючи як контейнер. Такі контейнери також можуть бути включені-вбудовані до Бібліотеки Ядра OpenSCADA якщо ви будуєте дуже компактні рішення.
Першим кроком підключення поділюваних бібліотек (SO — Поділювані Об'єкти) є підключення функцій ініціалізації. Такі функції мають бути визначені як звичайні "C" функції для запобігання спотворенню їх назв. Зазвичай це здійснюється наступним чином:
//================== CUT =========================
extern "C"
{
#ifdef MOD_INCL
TModule::SAt bd_Tmpl_module( int n_mod )
#else
TModule::SAt module( int n_mod )
#endif
{
if(n_mod == 0) return TModule::SAt(MOD_ID, MOD_TYPE, VER_TYPE);
return TModule::SAt("");
}
<!--T:348-->
#ifdef MOD_INCL
TModule *bd_Tmpl_attach( const TModule::SAt &AtMod, const string &source )
#else
TModule *attach( const TModule::SAt &AtMod, const string &source )
#endif
{
if(AtMod == TModule::SAt(MOD_ID,MOD_TYPE,VER_TYPE)) return new BDTmpl::BDMod(source);
return NULL;
}
}
//================== CUT =========================
Точкою входу будь якого модуля є функції:
- TModule::SAt module( int n_mod ), TModule::SAt {modTp}_{modNm}_module( int n_mod ) — використовуються для сканування переліку та інформації з усіх модулів у бібліотеці. Перша функція використовується під час реалізації модулів у зовнішній поділюваній бібліотеці, а друга під час включення-вбудування їх до ядра OpenSCADA, де modTp відповідає типу модуля, а modNm його ІД.
- TModule *attach( const TModule::SAt &AtMod, const string &source ), TModule *{modTp}_{modNm}_attach( const TModule::SAt &AtMod, const string &source ) — використовується для безпосереднього підключення-відкриття обраного модуля шляхом створення кореневого об'єкта модуля успадкованого від TModule. Перша функція використовується під час реалізації модулів у зовнішній поділюваній бібліотеці, а друга під час включення-вбудування їх до ядра OpenSCADA, де modTp та modNm відповідають попередній функції.
Загальним для всіх модулів є наслідування кореневого об'єкта-класу модуля від класу модульної підсистеми TModule, що вказує на наявність спільної частини інтерфейсу модуля який розглянемо далі. Для отримання уявлення про архітектуру модулів у контексті загальної архітектури OpenSCADA наполегливо рекомендується мати перед очима загальну діаграму класів OpenSCADA!
Всі інтерфейсні об'єкти модулів успадковують клас вузла TCntrNode, який надає механізм інтерфейсу управління. Одним із завдань цього механізму є надання інтерфейсу конфігурації об'єкту у будь якому конфігураторі OpenSCADA.
Загальне API |
---|
TCntrNode — Вузол OpenSCADA:
|
TModule — Модуль OpenSCADA:
|
API модулів підсистеми "Бази Даних (БД)" |
Призначено для інтеграції OpenSCADA із БД чи СУБД, яка реалізується модулем. Надає два загальних підходи до реалізації модулів:
|
TTypeBD->TModule — кореневий об'єкт модуля підсистеми "БД":
|
TBD — об'єкт бази даних:
|
TTable — об'єкт таблиці у базі даних:
|
API модулів підсистеми "Транспорти" |
Забезпечує OpenSCADA комунікаціями через інтерфейс, часто це мережі які реалізуються цим модулем. |
TTypeTransport->TModule — кореневий об'єкт модуля підсистеми "Транспорти":
|
TTransportIn — об'єкт вхідного транспорту:
|
TTransportOut — об'єкт вихідного транспорту:
|
API модулів підсистеми "Транспортні протоколи" |
Забезпечує OpenSCADA комунікаціями рівня протоколу, які реалізуються модулем, щодо доступу до даних із зовнішніх систем та надання даних OpenSCADA для зовнішніх систем. |
TProtocol->TModule — кореневий об'єкт модуля підсистеми "Транспортні протоколи":
|
TProtocolIn — вхідний об'єкт транспортного протоколу з опрацювання вхідних запитів від вхідного транспортного об'єкту TTransportIn. Для кожного сеансу вхідного запиту створюється асоційований об'єкт вхідного протоколу, який залишається живим до завершення повного сеансу "запит->відповідь". Адреса транспорту, який відкриває входження протоколу, визначається у srcTr():
|
API of the modules of the "Data AcQuisition" subsystem |
Provides the realtime data acquisition from the external systems or it formation in the calculators, implemented by the module. That is the main subsystem since SCADA is about the Data Acquisition primarily. As the main subsystem it provides several approaches in the modules implementation, which mostly about the attributes structure formation and storing:
|
TTypeDAQ->TModule — the root module object of the "Data AcQuisition" subsystem:
|
TController — the data source controller object. In the context of the object is usually run a task of the periodic or scheduled polling of the realtime data of one physical controller or physically separated block of data. In the case of data getting by the packages, they are placed directly into the archive associated with the parameter attribute TVAl::arch(), and the current value is set by the TVAl::set() function with the attribute "sys"=TRUE:
|
TParamContr->TValue — the controller parameter object of the data source. Contains attributes with real data in a set defined by physically available data. The values to the attributes come from the polling task of the controller, in the asynchronous mode, or are requested during the access, in the synchronous mode, and through the methods of the inherited type TValue:
|
API модулів підсистеми "Архіви-Історія" |
Використовується для архівування та ведення історії повідомлень і значень реального часу отриманих у підсистемі "Збір Даних", та у засіб реалізований модулем. |
TTypeArchivator->TModule — кореневий об'єкт модуля підсистеми "Архіви-Історія":
|
TMArchivator — об'єкт архіватору повідомлень.
|
TVArchivator — об'єкт архіватору значень.
|
TVArchEl — об'єкт елементу архіватору значень.
|
API модулів підсистеми "Користувацькі Інтерфейси" |
Користувацький інтерфейс формується згідно до концепції та механізмів зовнішніх розповсюджених стандартів та бібліотек. |
TUI->TModule — кореневий об'єкт модуля підсистеми "Користувацькі Інтерфейси": |
API модулів підсистеми "Спеціальне" |
Реалізує специфічні функції, які не увійшли до жодної з вищеперелічених підсистем. Специфічні функції формуються згідно їх власних вимог та із використанням всіх можливостей API OpenSCADA. |
TSpecial->TModule — кореневий об'єкт модуля підсистеми "Спеціальне": |
Для зручності прямої адресації до кореневого об'єкта модуля із будь якого об'єкта нижче за ієрархією, рекомендується визначити глобальну змінну "mod" у області імен модуля, з ініціалізацією її у конструкторі кореневого об'єкта. Також, для прозорого перекладу текстових повідомлень модуля рекомендується визначити шаблони функцій виклику перекладу повідомлень модуля "_({Повідомлення})" та "trS({Повідомлення})" як:
#undef _
#define _(mess) mod->I18N(mess).c_str()
#undef trS
#define trS(mess) mod->I18N(mess,mess_PreSave)
У конструкторі кореневого об'єкту модуля успадкованого від TModule необхідно встановити основну інформацію модуля викликом функції void modInfoMainSet({Ім'я}, {Тип}, {Версія}, {Автори}, {Опис}, {Ліцензія}, {Джерело}) після ініціалізації швидкого посилання "mod" на кореневий об'єкт цього модуля.
Подальше отримання файлу шаблону перекладів "po/oscd_NewMod.pot" текстових повідомлень "_({Повідомлення})" та "trS({Повідомлення})", а також оновлення-актуалізація файлів вже існуючих перекладів "po/{uk|de|ru|...}.po" здійснюється командою у теці модуля make messages.
При вирішенні завдань нового модуля може знадобитися розширення параметрів конфігурації, що здійснюється у віртуальній функції void cntrCmdProc( XMLNode *req );. Вміст цієї функції, який додає властивості, у модулі SQLite має вигляд:
void MBD::cntrCmdProc( XMLNode *opt )
{
//Getting the page info
if(opt->name() == "info") {
TBD::cntrCmdProc(opt);
ctrMkNode("fld",opt,-1,"/prm/cfg/ADDR",EVAL_STR,enableStat()?R_R___:RWRW__,"root",SDB_ID,3,
"dest","sel_ed","select","/prm/cfg/dbFsList","help",
_("SQLite DB address must be written as: \"{FileDBPath}\".\n"
"Where:\n"
" FileDBPath - full path to DB file (./oscada/Main.db).\n"
" Use the empty path to create a temporary database on the disk.\n"
" Use \":memory:\" to create a temporary database in memory."));
if(reqCnt)
ctrMkNode("comm",opt,-1,"/prm/st/end_tr",_("Close opened transaction"),RWRW__,"root",SDB_ID);
}
//Processing for commands to the page
string a_path = opt->attr("path");
if(a_path == "/prm/cfg/dbFsList" && ctrChkNode(opt)) {
opt->childAdd("el")->setText(":memory:");
TSYS::ctrListFS(opt, addr(), "db;");
}
else if(a_path == "/prm/st/end_tr" && ctrChkNode(opt,"set",RWRW__,"root",SDB_ID,SEC_WR) && reqCnt) transCommit();
else TBD::cntrCmdProc(opt);
}
Перша половина цієї функції обслуговує інформаційні запити "info" з переліком та властивостями полів конфігурації. Друга половина обслуговує решту команд на отримання, встановлення значення та інше. Виклик TBD::cntrCmdProc(opt); використовується для отримання успадкованого інтерфейсу. Детальніше про призначення використаних функцій дивіться у інтерфейсі управління, а також у вихідних текстах існуючих модулів.
Об'єкт TCntrNode окрім функції інтерфейсу управління надає уніфіковані механізми контролю за модифікацією конфігурації об'єкта, завантаження, збереження та видалення дублікатів конфігурації у сховищі. Для встановлення прапорця модифікації даних об'єкта можна використовувати функції modif() та modifG(), а специфічні до модуля дії із завантаження та збереження можна розташовувати у віртуальні функції:
- void load_( TConfig *cfg );, void load_( ); — завантаження об'єкта зі сховища.
- void save_( ); — збереження об'єкта у сховищі.
Дії із конфігурацією типово відбуваються за посередництвом об'єкта TConfig, яких містить набір визначених властивостей зі структурою та значеннями. Для прямого відображення властивостей об'єкта модуля він успадковується від TConfig, а нові властивості додаються командою:
fldAdd(new TFld("MOD_PRMS",trS("Module addition parameters"),TFld::String,TFld::FullText|TCfg::NoVal,"100000"));
Завантаження/збереження/видалення властивостей, вказаних у об'єкті TConfig, із/у/в сховище здійснюється командами:
TBDS::dataGet(fullDB(), owner().nodePath()+tbl(), *this);
TBDS::dataSet(fullDB(), owner().nodePath()+tbl(), *this);
TBDS::dataDel(fullDB(flag&NodeRemoveOnlyStor), owner().nodePath()+tbl(), *this, TBDS::UseAllKeys);
Де:
- fullDB() — повна назва сховища у загальній формі;
- owner().nodePath()+tbl() — загальний шлях до вузла об'єкта у конфігураційному файлі, представлений таблицею;
- *this — цей об'єкт, успадкований від TConfig.
Для генерації налагоджувальних повідомлень відповідно до загальної концепції налаштувань необхідно використовувати функцію mess_debug() з умовою виклику залежно від ділянки вихідного тексту програми:
- рідко викликувана ділянка — прямий виклик функції mess_debug(...);;
- часто викликувана ділянка — умовний виклик if(mess_lev() == TMess::Debug) mess_debug(...);;
- критична до продуктивності ділянка коду — обгортання у визначення OSC_DEBUG:
#ifdef OSC_DEBUG
mess_debug(...);
#endif