Для DAQ-шаблонів, загалом, вам треба створити представницький об'єкт пристрою у модулі Логічного контролеру та обрати відповідний шаблон із бібліотеки шаблонів. Далі, для коректної конфігурації, дотримуйтесь специфіки шаблону у його особистому описі. Концепцію доступу до даних через користувацький протокол можна зобразити як на рисунку 1.
Як можна бачити з рисунку 1, взаємодія з пристроєм відбувається через деякий транспорт на якому вони фізично базуються. Запит до транспорту Ви можете надіслати:
- Безпосередньо за допомогою функції системного API OpenSCADA об'єкту транспорту string messIO( string mess, real timeOut = 0 );, якщо протоколоспецифічна частина дуже проста та дані вам потрібно лише вилучити.
- Загорнутий запит даних req, функцією int messIO( XMLNodeObj req, string prt ); та для протоколу prt, якщо протокольна частина достатньо складна та вже представлена у OpenSCADA.
- Загорнутий запит даних специфічний до користувача за допомогою функції int messIO( XMLNodeObj req, "UserProtocol" ); та реалізації користувацького протоколу, якщо протокольна частина достатньо складна та ще відсутня у OpenSCADA. Користувач реалізує тут саму протоколоспецифічну частину у модулі UserProtocol та частину специфічну до даних у шаблоні для модуля Логічного Рівня або безпосередньо у процедурі контролеру на внутрішній мові програмування модуля JavaLikeCalc.
- Цей останній метод наразі розвинено до можливості формування протокольної частини коду безпосередньо у тому-ж коді шаблону, як окрема вбудована функція через виклик функції запиту першого методу, якщо немає потреби повторного використання, або навіть якщо така потреба є та тут має сенс створення комплексного шаблону, який зможе поєднувати роль й вихідного протоколу, через його підключення також до модуля користувацького протоколу. Та воно буде повністю зберігатися у одній бібліотеці шаблонів.
Пряма робота із вихідним транспортом функції string messIO( string mess, real timeOut = 0 ); не передбачає блокування транспорту поза викликом цієї функції, а відтак, для складних протоколів із посилками відповіді більш ніж у одному пакеті, що передбачає процес "доочікування", не можна використовувати спільний транспорт, за яким можливе надсилання пакетів різних протоколів або навіть один, але з різних завдань (об'єктів контролерів). Відтак, якщо є потреба використання спільного транспорту, то розташовуйте параметри опитування за протоколом у одному об'єкті контролеру (завдані) або використовуйте модуль користувацького протоколу, до якого це зауваження не має стосунку, оскільки він здійснює таке блокування на час виклику процедури обробки, як і решта модульних протоколів OpenSCADA. Для розташування реалізації протоколу тут ви маєте виконати та дотримуватися наведених вимог:
- бути власником прав або автором коду та розповсюджувати його під будь-якою вільною ліцензією, перевага надається GPL;
- приготувати та зберегти у окремому файлі БД SQLite, або як текстовий файл, щодо: опису параметрів (ВВ), коду процедури написаному та відформатованому за якоюсь системою;
- написати короткий опис та інструкцію підключення пристрою за протоколом у спосіб схожий на інші тут;
- написати прямий запит до теми форуму "Розробка OpenSCADA" щодо розташування протоколу тут, включити докази його працездатності від будь-якого розробника OpenSCADA або коротке демонстраційне відео.