From OpenSCADAWiki
Jump to: navigation, search

Об'єктом резервування підсистеми "Архіви-Історія" виступає об'єкт архіватору повідомлень у межах якого резервування даних виконує функції:

  • Резервування механізму архівації — передбачає узагальнення повідомлень з резервних станцій за посередництвом трьох механізмів:
    • у основному циклі резервування резервного архіву здійснюється запит нових повідомлень архіватору на основній станції від часу останнього повідомлення резервного об'єкту, де останнє повідомлення це остання секунда часу, що запитується двічі щоб запобігти втраті повідомлень на цю секунду часу, але передбачено механізм контролю дублікатів та їх придушення як безпосередньо після запиту, так і самим архіватором;
    • запис або перезапис повідомлень у резервний архіватор призводить до переспрямуванню запиту запису на основну станцію як для нових, так і перезаписуваних повідомлень (також повідомлення записуються локально);
    • перезапис повідомлень у основний архіватор призводить до розсилки цих повідомлень всім резервним станціям, де виключається створення нових записів у таблиці поточних порушень — тільки модифікація наявних.
  • Компенсація втрати даних на час простою вузла за рахунок архіву резервного вузла. Передбачає тільки первинну синхронізацію шляхом завантаження/перевантаження ділянок архіву з резервної станції на момент запуску станції загалом. Ділянка архіву запитується з моменту останнього запису у локальному архіві мінус значення параметру глибини примусового перевантаження та по поточний час. At.png Змінені повідомлення на глибину більш вказаної будуть втрачені на станції що запускається! Процедура первинної синхронізації загалом передбачає:
  1. запит всіх активних порушень;
  2. запит повідомлень конкретного архіву на глибину, вказану параметром "Глибина примусового перевантаження історії резерву при запуску", та по час попереднього запиту, тобто коли нові активні порушення напевне не з'являться;
  3. перехід у нормальний режим відстеження нових повідомлень та порушень через архів.
  • Розподіл навантаження з архівації між вузлами. При створені складних розподілених систем може виявитися важливим питання прогнозування та оптимізації загальної продуктивності системи з урахуванням якого механізм резервування передбачає виконання завдань архівації окремих архіваторів тільки на одній станції. При цьому завдання інших станцій переходять у режим синхронізації даних з виконувальною станцією. У випадку втрати зв'язку з виконувальною станцією запускається завдання локальної архівації. Передбачено також можливість оптимального розподілу навантаження виконання завдань архівації групи архівів між станціями.
  • Відновлення первинності порушень. Для повідомлень про порушення, негативний рівень, при запису здійснюється додаткова обробка щодо активних порушень, а саме — забезпечується перезапис тільки старими-оригінальними.