From OpenSCADAWiki
Jump to: navigation, search

Концепцію "Логічного рівня" засновано на шаблонах параметрів, для яких, у підсистемі "Збір Даних", передбачено контейнер бібліотек шаблонів (рис.1). Кожна бібліотека містить шаблони параметрів, які можуть використовуватися модулями підсистеми "Збір Даних" для реалізації параметрів на основі шаблонів. Модулями OpenSCADA, які використовують шаблони у своїй роботі, є:

  • LogicLev — модуль реалізації класичної концепції "Логічного рівня".
  • ModBus — модуль доступу до даних джерел за посередництвом сімейства протоколів "ModBus". Крім типу параметру прямого опису переліку регістрів, модуль підтримує і логічний тип, де регістри "ModBus" описуються у зв'язках шаблону.
  • Siemens — модуль збору даних контролерів фірми Siemens серії S7. Завдяки високій гнучкості та функціональності контролерів цієї серії, що дозволяє формувати комплексні типи даних різноманітної структури, всі параметри цього модуля працюють за шаблонами.
  • OPC-UA — модуль доступу до даних джерел за посередництвом протоколу "OPC-UA". Крім типу параметру прямого опису переліку вузлів, модуль підтримує і логічний тип, де вузли "OPC-UA" описуються у зв'язках шаблону.