Реально існують наступні варіанти вирішення цієї проблеми:
Реально існують наступні варіанти вирішення цієї проблеми:
−
* Першим варіантом може бути налагодження тісних зв'язків з виробником SCADA систем, тобто інтеграція (явна або неявна) у підрозділ по впровадженню. Що, в свою чергу, рівноцінно повній або частковій втраті самостійності.
+
* Першим варіантом може бути налагодження тісних зв'язків з виробником SCADA систем, тобто інтеграція (явна або неявна) у підрозділ по впровадженню. Що, своєю чергою, рівноцінно повній або частковій втраті самостійності.
−
* Другим варіантом є розробка власної комерційної SCADA системи. Цим досягається повний контроль, однак для розробки системи на високому рівні потрібен великий штат висококваліфікованих спеціалістів. Що, у більшості випадків, не за статками фірм, які впроваджують АСУ ТП. Як результат — кваліфікація спеціалістів доволі низька. І навіть якщо фірма зважується на цей подвиг то SCADA система не дотягує до рівня самої посередньої сторонньої комерційної системи, і дуже часто має місце — низька якість коду та(або) посередня функціональність системи.
+
* Другим варіантом є розробка власної комерційної SCADA системи. Цим досягається повний контроль, однак для розробки системи на високому рівні потрібен великий штат висококваліфікованих спеціалістів. Що, у більшості випадків, не за можливостями фірм, які впроваджують АСУ ТП. Як результат — кваліфікація спеціалістів доволі низька. І навіть якщо фірма зважується на цей вчинок то SCADA система не дотягує до рівня самої посередньої сторонньої комерційної системи, і дуже часто має місце — низька якість коду та(або) посередня функціональність системи.
* Третім варіантом є використання відкритих SCADA систем, тобто — спільна розробка. Це дозволяє поєднати переваги двох перших варіантів:
* Третім варіантом є використання відкритих SCADA систем, тобто — спільна розробка. Це дозволяє поєднати переваги двох перших варіантів:
** повний контроль над SCADA системою;
** повний контроль над SCADA системою;
Latest revision as of 12:16, 22 June 2019
Реально існують наступні варіанти вирішення цієї проблеми:
Першим варіантом може бути налагодження тісних зв'язків з виробником SCADA систем, тобто інтеграція (явна або неявна) у підрозділ по впровадженню. Що, своєю чергою, рівноцінно повній або частковій втраті самостійності.
Другим варіантом є розробка власної комерційної SCADA системи. Цим досягається повний контроль, однак для розробки системи на високому рівні потрібен великий штат висококваліфікованих спеціалістів. Що, у більшості випадків, не за можливостями фірм, які впроваджують АСУ ТП. Як результат — кваліфікація спеціалістів доволі низька. І навіть якщо фірма зважується на цей вчинок то SCADA система не дотягує до рівня самої посередньої сторонньої комерційної системи, і дуже часто має місце — низька якість коду та(або) посередня функціональність системи.
Третім варіантом є використання відкритих SCADA систем, тобто — спільна розробка. Це дозволяє поєднати переваги двох перших варіантів:
повний контроль над SCADA системою;
не потрібно великого штату висококваліфікованих спеціалістів для розвитку системи, достатньо спеціалістів для її дистрибуції;
призводить до підвищення якості системи, за рахунок множинної зовнішньої експертизи та широти підтримуваних платформ;
дозволяє обирати платформу залежно від її переваг, а не тільки тому, що на ній працює SCADA система;
ну і інші: психологічні, економічні, моральні та юридичні переваги відкритих систем.